Predstavujeme realizačné tímy mládežníckych kategórií

HC SLOVAN BRATISLAVA SKOMPLETIZOVAL V RÁMCI SVOJEJ ORGANIZÁCIE JEDNOTLIVÉ REALIZAČNÉ TÍMY VŠETKÝCH MLÁDEŽNÍCKYCH KATEGÓRIÍ

Vedenie klubu bude v ročníku 2020/21 stavať na svojich tréneroch z predošlej sezóny doplnených o nové mená. Najstaršia kategória belasých po našich mužoch, ktorá v novej sezóne disponuje až 42 hráčmi, bude mať na striedačke tandem Richard Kapuš – Marek Babič. Dvaja skúsení tréneri sa budú snažiť vrátiť juniorku opäť medzi najlepšie mužstvá v tejto kategórii. 

Nové meno Marek Babič prichádza do Slovana z Talianska, kde naposledy viedol tím Pergine U17. Rodák z Bratislavy, ktorý takmer celý život strávil ako hráč, respektíve tréner v Kanade. Do Slovana ma priviedol manažér mládeže Miro Lažo. Slovan má v zahraničí stále zvučné meno. Som tu veľmi rád. Je to moje mesto, moja kultúra a ľudia, s ktorými budem rád spolupracovať.“ Asistent hlavného trénera Richarda Kapuša, ktorý má na starosť predovšetkým obrancov, sleduje dianie aj okolo klubu HC SLOVAN. Vnímam to, že Slovan bude oslavovať v novej sezóne sto rokov. Na svete je málo klubov, ktoré môžu oslavovať takýto významný míľnik. Som hrdý, že môžem byť toho súčasťou.“

Tréner Marek Babič prináša do tímu nové tréningové prvky, ktoré si už chlapci stihli vyskúšať aj na ľade. „Ja nie som tréner, ktorý na tréningu len postáva. Cítim v sebe ešte hráčsku mentalitu. Rád sa na tréningu hýbem a ukazujem chlapcom cvičenia. Chcem chlapcom prinásať energiu a vášeň, aby chodili šťastní na zimný štadión. Naším cieľom v nadchádzajúcej sezóne bude samozrejme víťazstvo v súťaži. Pre mňa však je víťazstvo, keď vidím, že sa chlapci niečo nové naučili a posunulo ich to ďalej v ich rozvoji. 

Dorast belasých povedie opäť Michal Dostál, spolupracovať s ním bude taktiež bývalý hráč Slovana Michal Hreus. Dorastenci v poslednej sezóne pre pandémiu COVID nedohrali základnú časť súťaže. V predchádzajúcich dvoch rokoch síce vždy vyhrali základnú časť, vo vyraďovacej fáze však svoju dominanciu nepotvrdili.

Aj v dorasteneckej kategórie disponuje momentálne HC SLOVAN širokým kádrom hráčov. Preto bude v kategórii účinkovať ešte jedno mužstvo, a to v 1. lige dorastu, pod vedením skutočne slávneho trénerského tandemu Zdeno Cíger - Miroslav Miklošovič.

Na úspešné sezóny kadetov bude chcieť nadviazať dvojica trénerov Michal Macho a Jaroslav Obšut. Kategória kadetov patrí k najúspešnejším, keď sa v posledných troch sezónach radovala z majstrovského titulu.

V kategórii starších žiakov, pod ktorú spadajú hráči ôsmeho a siedmeho ročníka, bude pôsobiť hlavný tréner Richard Horský s asistentami Romanom Liškom a Milošom Smoleniakom.

Mladších žiakov (5. – 6. ročník) povedie hlavný tréner Michal Haršányi s asistentom Marekom Horským. Štvrtý a tretí ročník (HP4 a HP3) povedie trojica trénerov Peter Ďuriš, Patrik Kratochvíla a Marek Srnec. Najmladšie talenty hokejového Slovana, prvý a druhý ročník (HP1 a HP2), povedie Tibor Hauser, Martin Mihálik a Christián Kraus.

Trénermi mládežníckych brankárov na nadchádzajúcu sezónu budú Dominik Guriš a Marek Srnec.