Predstavujeme mladíka z tímu HC SLOVAN Jakuba Urama

Svoj premiérový zásah v seniorskom drese dosiahol 29. januára 2021 proti Liptovskému Mikulášu, keď v prvej tretine vyrovnával na 1:1. Svoj prvý gól zaznamenal vo svojom desiatom zápase v A-tíme Slovana. Dokopy odohral v najcennejšom drese pre Bratislavčanov 13 stretnutí. Vo formácii sa predstavuje s Dominikom Jendekom a Petrom Kundríkom. V niektorých zápasoch dostával vysokú školu hokeja, keď nastupoval po boku kanadského útočníka Brendana Ranforda a Jakuba Urbánka. Spolu strávil na extraligových klziskách už 87 minút.

V juniorskom tíme HC SLOVAN Bratislava začal nitriansky rodák v sezóne 2017.

Kontaktoval ma tréner Michal Dostál, ktorý mi zavolal, či by som nechcel pôsobiť v jeho tíme. Ja som neváhal a po prvom tréningu som sa stal členom tímu Slovana.

Aké máš spomienky na svoj príchod do Slovana a sezóny v juniorskom drese?

V Slovane pôsobím už tretí rok. Mojím prvým trénerom bol Michal Dostál a Tibor Višňovský.  Bola to pre mna česť a snažil som sa čo najrýchlejšie zapadnúť do tímu.

V juniorskom veku zažívajú hokejisti zaujímavé životné situácie spojejné s peknými spomienkami. Neobišlo to ani Jakuba. 

Krásnych spomienok je určite veľa. Prvá sezóna v Slovane pod vedením trénera Dostála bola fantastická. Prebojovali sme sa až do finále s Trenčínom. Nakoniec sme síce skončili druhý, ale bola to sezóna plná krásnych spomienok. Vážil som si, že ma chlapci prijali medzi seba. V podstate som začal v Slovane od nuly. Brali ma ako jedného z nich. Mali sme kvalitný káder, veľmi dobrá partia, o to viac ma to mrzí, že sme to spolu nevyhrali.

Akcionári klubu HC SLOVAN Bratislava avizovali zaradenie mladých hráčov do seniorského tímu Slovana. Jeden z najväčších priestoroch dostáva práve mladý útočník.  

Bol to neopísateľný pocit, keď ma pozvali do prvého tímu. Keď si uvedomím s akými menami trávim čas na ľade, v kabíne, v autobuse alebo v hoteli, je to výborný pocit. Chalani v kabíne už majú niečo odohraté. Sú to skúsení hráči, ktorí majú za sebou, ale ešte aj pred sebou, výborné kariéry. Andrej Meszároš má stovky zápasov v NHL, Mišo Sersen má obrovské skúsenosti z viacerých líg, Milan Kytnár je veľký profesionál. Môžem sa tu naučiť veľmi veľa. Veľa chlapcov sa mi snaží pomôcť, nevynimajúc aj zahraničných hráčov. Spomenul by som predovšetkým Brendana Ranforda. Mám sa čo od neho učiť, má skvelú kariéru. Snaží sa zo mňa spraviť lepšieho hokejistu a človeka. Často so mnou hovorí na ľade aj mimo neho. Dáva mi cenné skúsenosti.

V prvom zápase v seniorskom tíme si nastúpil proti svojej rodnej Nitre. Aký to bol pocit?

Nečakal som, že nastúpim v tomto zápase. Bol to ligový pohár proti Nitre, v meste kde som vyrastal. Bolo nás v tom zápase viac mladých chlapcov. Prevládali vo mne špeciálne pocity, keďže na nitrianskom štadióne som vyrastal. Bola to pre mňa zábava a skúsenosť. Snažil som hrať čo najlepšie, aby som dostal viac príležitostí, čo sa mi aj podarilo. Veľká vďaka patrí hlavne pánom trénerom.

V zápase proti Liptovskému Mikulášu si strelil svoj prvý gól v drese Slovana a takisto tvoj prvý gól v seniorskej súťaži.

Boli to krásne pocity. Strela mi padla výborne na hokejku a bol z toho celkom pekný gól.  Ako útočník chcete strieľat góly a konečne mi to tam padlo. Puk po góle mi doniesol Andrej Meszároš. V tom momente som si ani neuvedomil, aký hráč mi doniesol puk. Mrzí ma veľmi, že sme napokon v tom zápase prehrali.

Prvý extraligový gól Jakuba Urama v 45. sekunde videa.

Kto je Tvojím hokejovým vzorom?

Mojím vzorom je bývalý hráč Slovana Miroslav Šatan. Má za sebou neskutočnú kariéru. Je mi vzorom už len preto, akým bol človekom. Jeho hokejové kvality sú nepochybné, je to líder v kabíny. Veľmi veľa spravil pre slovenskú reprezentáciu. Vážim si ho.

Ak by som mal povedať zahraničného hráča, bol by to určite Pavel Datsiuk. Aj vo vyššom veku podáva kvalitné výkony. Má šikovné ruky, preto si vyslúžil preývku Magic Man. V NHL je to hráč Colorada Avalanche MacKinnon. Je to rýchly hráč so skvelým hokejovým myslením.

Čo sa ti v Slovane najviac páči?

Na Slovane sa mi najviac páči profesionalita vo všetkých odvetviach. Všetci tréneri sa snažia uciť nové a moderné hokejové trendy. Takisto ako hráči, aj tréneri sa snažia napredovať.  Je to pre mňa nevídané. Hráčov sa snažia usmernovať a odovzdať im skúsenosti ľudia v trénerskych radoch., ktorí odovzdávajú svojej práci sto percent. Je tu nastavená víťazná mentalita, ktorá sa mi veľmi páči. 

Aký je tvoj cieľ v hokejovej kariére?

Samozrejme, každý hráč sníva o NHL a mňa ešte tento sen neopustil. Je dôležité mať veľké sny, motivuje to k najlepším výkonom. Keď to máte v hlave správne nastavené a viete kam sa chcete dostať, míáte správnu motiváciu. Medzi ciele patrí aj presadiť sa v niektorej z najlepších líg na svete, či už KHL alebo švédska najvyššia súťaž.

Celému Slovanu som vdačný za túto šancu, budem sa ju snažiť využiť čo najlepsie. Dúfam, že moje výkony budú len lepšie a lepšie.

 


Fotogaléria