K mládeži prichádza Miroslav Lažo

Miroslav Lažo (nar. 18. októbra 1977 v Bratislave) je od malička spätý s HC SLOVAN Bratislava. Výrazne sa do histórie HC SLOVAN zapísal svojim pôsobením v seniorskom tíme. Premiéru medzi mužmi si odbil v ročníku 1998/99 a o pár mesiacov oslavoval prvý majstrovský titul. Spolu má veľký srdciar na konte štyri slovenské majstrovské tituly, všetky v drese s orlom na hrudi. V rámci bohatej kariéry si Miroslav Lažo vyskúšal aj angažmány v zahraničí. Nastupoval v Česku, vo Švédsku prestížnej KHL, o miesto v NHL bojoval v prípravnom kempe Edmontonu Oilers.

Naposledy sa Miroslav Lažo objavil na ľade v súťažnom stretnutí v ročníku 2013/14. Kariéru sa rozhodol ukončiť symbolicky v aréne Zimného štadióna Ondreja Nepelu, kde s hokejom začínal, presnejšie v novembri 2014.

Nesmierny bojovník a veľký pracant pri hokeji zostal. Po skončení kariéry riadil hokejovo diagnostické tréningové centrum zamerané na rozvoj individuálnych hokejových zručností, ktoré využívajú viacerí poprední svetoví hráči. Zároveň pracoval ako manažér reprezentácie Slovenska do 18 rokov, a v štruktúrach SZĽH ako regionálny rozvojový manažér Bratislavského kraja. 

„Pri mládeži Slovana sa tvorí mimoriadne kvalitný tím, zložený z viacerých skvelých bývalých hráčov, vrátane Zdena Cígera, Richarda Kapuša. Som vďačný, že môžem byť jeho súčasťou a na spoluprácu sa veľmi teším. Slovan je od detstva moja veľkÁ srdcovka, klubom číslo jedna, preto som pri ponuke vôbec nezaváhal. Mojou úlohou bude manažovanie mládeže v kategóriach od juniorky až po najmenšie deti v prípravke,“ povedal Miroslav Lažo.

„Poslaním nových akcionárov klubu je výrazné zlepšenie práce s deťmi a mládežou. V predstavách ako to dosiahnuť sme sa zhodli. Verím, že ciele dokážeme postupom času naplniť a v budúcnosti sa dočkáme kvalitnej liahne mladých talentov, ktoré sa dokážu presadiť doma, v zahraniči a budú prínosom pre reprezentačné družstvá Slovenska,“ dodal Miroslav Lažo.

„Miro bol na ľade veľkým bojovníkom, pre úspech mužstva dokázal urobiť všetko. Spoločne sme získali štyri majstrovské tituly. S podobným nasadením sa pustil do práce po skončení kariéry. Jeho vstup do mládeže vnímam pozitívne., na spoluprácu s Mirom sa veľmi teším. Verím, že do fungovanie tohto úseku prinesie nový vietor a prvé úspechy jeho práce uvidíme už v blízkej budúcnosti,“ vyjadril sa na adresu Miroslava Laža hlavný poradca a koordinátor nových vlastníkov HC SLOVAN Maroš Krajči.