Mladý brankár prekonal klubový rekord

Do brány na ľade HK Nitra v zápase 37. kola Tipos Extraligy poslali tréneri HC SLOVAN Bratislava len 18-ročného juniora Richarda Noskoviča. Ten sa im za dôveru odvďačil a vychytal belasým víťazstvo na ľade nepríjemného súpera. Proti súperovi  zneškodnil 26 z 28 striel a pripísal si svoju prvú výhru v extralige, čím sa mu, vzhľadom na jeho vek, podarilo prepísať klubové historické zápisy. Doposiaľ tento klubový rekord držal súčasný brankár Bostonu Bruins Jaroslav Halák.

Mladý brankár začal s hokejom v diesiatich rokoch. Inšpiráciou mu boli domáce Majstrovstvá sveta 2011.

Učarovala mi atmosféra a vedel som, že aj ja chcem hrať hokej. Nastúpil som do letnej prípravy chlapcov v piatom ročníku. Mojím prvým trénerom bol pán Hosťovecký, ktorý mi dával v bráne prvé šance. Kedže v Slovane bol pretlak brankárov, odišiel som trénovať do Ružinova. Pôsobil som tam do kategórie dorastu, odkiaľ vrátil som sa naspäť na Slovan.

V Slovane pôsobí pod vedením slovinského trénera brankárov Petra Skrabelja.

Peter je výborný tréner brankárov. Je to veľký profesionál, ktorý nám venuje svoj čas a odovzdáva skúsenosti. Veľa som sa od neho naučil, som veľmi spokojný. Ukazuje mi moje chyby a následne pracujeme na ich odstránení. Mám šťastie, že pri sebe môžem mať takého trénera.

Svoje prvé víťazstvo v najvysššej hokejovej súťaži odchytal na ľade nepríjemnej Nitry.

Keď brankárovi v takom mladom veku venujú zápas celý od začiatku a vám sa to podarí vychytať, tak je to výborný pocit. Moja vďaka patrí trénerom, ktorí mi umožnili tento štart. Do zápasu som nastupoval s rešpektom , ktorý postupne, aj za pomoci mojich spoluhráčov, opadol. V zápase boli veci, ktoré musím zlepšiť, ale teším sa z víťazstva.

Dva dni pred spomínaným duelom zahviezdil v SHL v bráne Topoľčian, keď proti Považskej Bystrici vychytal výhru 3:2, pričom kryl 37 z 39 striel.

Najlepšie momenty mladého brankára v drese HC SLOVAN.

Prezradíš meno tvojho brankárskeho idola?

Páči sa mi viacero brankárov. Ich prejav na ľade, alebo mimo ľadu. Máme veľmi dobrých brankárov aj v Slovane, od ktorých sa môžem vela naučiť.  Parksy aj Gudy (Kristers Gudlevskis) sa ku mne správajú priateľsky a odovdzávajú mi ich skúsenosti. Je to výborné prostredie na rast mladého brankára.

Si v Slovane spokojný?

Prvá sezóna v mužskom hokeji a práve v Slovane. Keďže som z Bratislavy, je to srdcová záležitosť.  Slovan patrí medzi špičku na Slovensku. Chalani, ktorí majú za sebou už veľké kariéry, mi len potvrdzujú, že v Slovane je najlepšie zázemie a podmienky. Verím, že to využijem vo svoj prospech.

Aké máte ciele na túto sezónu?

Ciele sú nastavené najvyššie. Sme predsa Slovan. Snáď nám to vyjde.

Chcel by si niečo odkázať fanúšikom Slovana?

Určite chcem pozdraviť všetkých fanúšikov Slovana a poďakovať im za ich podporu. Cítime to, aj keď nie sú s nami na štadióne. Verím, že sa to čoskoro zmení a budeme tu všetci spolu.